ایمنی محصولات

توصیه های مقدماتى براى مصرف کنندگان لوازم آرایشى و بهداشتى

توصیه می گردد مصرف کنندگان عزیز به نکات زیر توجه فرمایند :

١- قبل از مصرف حتما به لیبل یا جعبه (بسته بندی اولیه) محصول که حاوی نکات متعددی است توجه کنید ، نحوه مصرف ، احتیاطات و مواد تشکیل دهنده محصول ( جهت دوری از موادی که احتمال دارد به آنها حساسیت داشته باشید ) ، تاریخ تولید و انقضاء و شرایط نگهداری را بررسی کنید.

٢- سعی کنید قبل از مصرف هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی حتما دستهایتان را با آب و یک شوینده مناسب شستشو دهید تا از احتمال انتقال آلودگی به محصول و یا انتشار آلودگی به نقاط دیگر جلوگیری شود.

٣- از به اشتراک گذاشتن این محصولات و استفاده از محصولات مورد استفاده دیگران جدا بپرهیزید زیرا ممکن است موجب انتقال آلودگی ها و یا بروز مشکلات خاصی گردند.

۴-همواره درب محصولات را بسته نگه داشته و سعی کنید تا ظرف حاوی این محصولات تمیز و پاکیزه باشد و آنها را در محلی دور از نور و حرارت قرار دهید.

۵- مد نظر داشته باشید که هر نوع تغییر بو یا ظاهر محصول بیانگر وقوع اتفاقی غیر معمول و نامناسب است لذا از محصولاتی که دچار این اتفاقات شده اند استفاده ننمایید.

۶- بخاطر داشته باشید محصولات اسپری یا حاوی گاز را در محلی که امکان تهویه هوا در آن میسر است همانند فضاهای باز استفاده کنید و از اسپری در کنار آتش یا در حین استعمال دخانیات بپرهیزید چون میتواند موجب حریقی جدی گردد.

دکتر محمد بقایی 

دکتر داروساز، پژوهشگر صنعت کازمتیک و مشاور انجمن داروسازان ایران

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن